O škole

Základní škola a Mateřská škola Úhonice je na první pohled malá, ale vejde se nás tam opravdu hodně. Máme přes 170 dětí, o které se stará kolem 25 zaměstnanců. To nám umožňuje vytvářet pro děti rodinnou a přátelskou atmosféru, ve které mohou vyjadřovat svoji kreativitu a zájem o nové znalosti a dovednosti.

Prostředí základní a mateřské školy napomáhá vývoji a růstu dětí. Během školního roku připravujeme tématické projektové dny. Letos děti objevují tajemství řemesel, v minulých letech LES, TRADICE, EKOLOGII…
Po vyučování mohou děti navštěvovat školní družinu a nejrůznější zájmové kroužky. Odpolední čas děti tráví na školní zahradě nebo při nepříznivém počasí v prostorách školy. Protože škola není jen o učení v lavicích, bereme děti na výlety, školu v přírodě, nebo třeba lyžařský kurz.  Pořádáme odpolední akce pro děti a rodiče, jako jsou kinokavárny, vánoční a velikonoční dílničky, Úhonickou rychlonožku a cyklonožku, zahradní slavnost a mnoho dalších.